towar

Odprawa celna to przeprowadzenie wszystkich ważnych obowiązków, jakie są związane z przyjętymi normami i zasadami postępowania celnego podlegającego kontroli celnej. Miejsce odprawy stale jest stricte wyznaczonym terenem poprzez pewne jednostki organizacyjne, mogą to być na przykład przeróżne środki transportu.
Dzisiaj świat jest dużo mniejszy aniżeli jeszcze kilkadziesiąt lat temu oraz bynajmniej nie chodzi o to, że zredukowały się jego rozmiary, ale o rozwój środków transportu, dzięki czemu można podróżować rzeczywiście dosyć szybko. Na przykład, podróż z Polski do USA nie zajmuje już paru dni i nie jest możliwa tylko za pomocą statku. Samolot leci kilkanaście godzin, co dla podróżnych jest znaczącą różnicą.
Jeżeli nie jesteśmy pasjonatami motoryzacji, wybór opon może nastręczyć nam wielu kłopotów i wiele godzin poszukiwania tych najlepszych. Kiedy idziemy do sklepu także nie ufamy sprzedawcy, który może będzie chciał zaoferować nam coś, co od jakiegoś czasu zalega mu na magazynie i niekonieczne jest godne polecenia.
1 2