towar

Odprawa celna to przeprowadzenie wszystkich istotnych obowiązków, jakie są powiązane z uznanymi normami i zasadami zachowania celnego podlegającego kontroli celnej. Miejsce odprawy stale jest precyzyjnie wyznaczonym terenem przez konkretne jednostki organizacyjne, mogą to być przykładowo rozmaite środki transportu.
Współcześnie świat jest dużo mniejszy niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu oraz bynajmniej nie chodzi o to, że skurczyły się jego rozmiary, ale o rozwój metod transportu, w związku z czym można podróżować faktycznie dość szybko. Przykładowo, podróż z Polski do USA nie zajmuje już kilka dni i nie jest możliwa tylko przy pomocy statku. Samolot leci kilkanaście godzin, co dla podróżnych jest ogromną różnicą.
Jeżeli nie jesteśmy pasjonatami motoryzacji, wybór opon może nastręczyć nam wielu kłopotów i wiele godzin poszukiwania tych najlepszych. Kiedy idziemy do sklepu także nie ufamy sprzedawcy, który może będzie chciał zaoferować nam coś, co od jakiegoś czasu zalega mu na magazynie i niekonieczne jest godne polecenia.
1 2