towar

Odprawa celna to wypełnienie każdych znaczących obowiązków, jakie są połączone z zaakceptowanymi normami i zasadami zachowania celnego podlegającego kontroli celnej. Miejsce odprawy zawsze jest precyzyjnie wyznaczonym terenem poprzez konkretne jednostki organizacyjne, zdołają to być na przykład różne środki transportu.
Dziś świat jest kategorycznie mniejszy aniżeli jeszcze kilkadziesiąt lat temu i bynajmniej nie chodzi o to, że zredukowały się jego rozmiary, ale o rozwój metod transportu, wobec czego można podróżować rzeczywiście bardzo szybko. Na przykład, podróż z Polski do USA nie zajmuje już paru dni oraz nie jest możliwa tylko za pomocą statku. Samolot leci kilkanaście godzin, co dla podróżnych jest dużą różnicą.
Jeżeli nie jesteśmy pasjonatami motoryzacji, wybór opon może nastręczyć nam wielu kłopotów i wiele godzin poszukiwania tych najlepszych. Kiedy idziemy do sklepu także nie ufamy sprzedawcy, który może będzie chciał zaoferować nam coś, co od jakiegoś czasu zalega mu na magazynie i niekonieczne jest godne polecenia.
1 2