Pług jest jedną z kluczowych pojazdów w gospodarstwie.

Pług jest jedną z kluczowych pojazdów w gospodarstwie.
Jest także urządzeniem, w jakim okresowa wymiana części jest konieczna. Kiedy należy zainwestować w najlepsze lemiesze, dłuta oraz odkładnie, zaś kiedy powinniśmy skorzystać z tańszych zamienników.

Wanna z hydromasażem

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Chociaż w dużych gospodarstwach bardzo często stosuje się uprawy bez zaorywania, lemiesze nadal są jednym z najważniejszych rolniczych komponentów. Przy jego zakupie trzeba brać pod uwagę wiele kwestii, a jedną z podstawowych powinien być koszt i dostępność części zamiennych.
Niestety, pługi (skorzystaj z oferty na pług śnieżny pojemniki-metalowe.com/szufle-mechaniczne-plugi-lyzki-hydrauliczne/) należą do tych narzędzi, w jakich zużycie części roboczych postępuje dość szybko, a ich kompleksowa wymiana może rolnika sporo kosztować. Całe szczęście, że konieczność podmiany zużytych dłut, lemieszy lub odkładnic nie pojawia się raptownie, każdy więc rozsądny rolnik ma czas na to, by wcześniej zdobyć potrzebne części. Nawet gdy będą one wymagały osobnego zamówienia i oczekiwania kilku dni na ich sprowadzenie. Różnice w cenie zakupu tej samej części mogą być aż kilkukrotne, a mając na uwadze, że do pospolitego pługa potrzebnych jest klika, lemieszy, poruszamy się między wydaniem kilkuset lub też paru tysięcy złotych. Największe znaczenie ma oczywiście stal, z jakiej wykonano części, oraz to, jakie procesy zwiększające wytrzymało?stal – www.aner.com.pl/ -zostały zastosowane. Warto więc wejść w te praktyczniejsze rozwiązania.

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Hardox jest nazwą handlową blach trudnościeralnych produkowanych przez szwedzką hutę SSAB OXELÖSUND. blachy te charakteryzują się znakomitą wytrzymałością na ścieranie oraz w odróżnieniu od konkurencji, wielką odpornością na obciążenia udarowe.

Blachy Hardox mogą być cięte w bardzo różny sposób: za pomocą lasera, plazmą, palnikiem tlenowym, strumieniem wodnym z cząstkami ściernymi. Stal taka posiada szerokie zastosowanie w segmentach, gdzie potrzebna jest niezwykle wysoka wytrzymałość.