Żurawie na budowie – zastosowanie

Żurawie na budowie – zastosowanie
Dobrze pamiętamy widok naszej ojczyzny przed rozgrywkami Mistrzostw Europy w piłce nożnej w zeszłym roku. Polska stała się jednym ogromnym placem budowy. Budowaliśmy nowe, ogromne areny sportowe w miejscowościach, które miały gościć najpopularniejszych piłkarzy naszego kontynentu.

Budowaliśmy nowe odcinki dróg, jak również przygotowywaliśmy pomieszczenia użytku publicznego, jak na przykład dworce. Poza tym, powstało mnóstwo nowych hoteli oraz obiektów gastronomicznych, przygotowanych na goszczenie pasjonatów futbolu z całego świata.

Na tego typu dużych budowach bez wątpienia bardzo często widzieliśmy smukłą konstrukcję żurawi. Jest niezbędny sprzęt przy budowie większych obiektów. Żurawie wieżowe są zaliczane do najpotężniejszych maszyn budowlanych. Jego wysokość podnoszenia jest w stanie osiągnąć nawet 100 metrów.

koparki kołowe i gąsienicowe

Autor: mattbuck4950
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mattbuck007/2868259773/sizes/l/

Żuraw budowlany można podzielić na dużo rodzajów. Rozróżniamy wśród nich stacjonarne albo przejezdne, z podwoziem szynowym lub gąsienicowym. Kolumna żurawia budowlanego to najczęściej wysoka wieża o budowie kratownicowej -. Żurawie wykorzystywane na budowach mają parę napędów, zwykle elektrycznych, a każdy z nich jest odpowiedzialny za jedną czynność. Takie maszyny budowlane nie są tanie. Stąd też sprzedaż żurawi do niezwykle intratny interes. Przedstawiciele najlepszych światowych producentów nie mogą narzekać na brak zamówień. W końcu bez tego typu specjalistycznej maszyny, żadna poważna budowa (styropian na dach) nie ruszy z miejsca.

Dla młodych firm budowlanych doskonałym rozwiązaniem jest wynajem żurawi. W naszej ojczyźnie z powodzeniem funkcjonuje mnóstwo firm, które prowadzą wypożyczalnię żurawi budowlanych. Dzięki kontaktom z renomowanymi światowymi producentami, cieszą się one nieustanną popularnością wśród klientów. Oprócz wynajmu, tego typu przedsiębiorstwa oferują również serwis Ramcrane – (naprawa suwnic) gwarancyjny sprzedawanych i dzierżawionych urządzeń, a także sprzedaż najwyższej jakości części zamiennych. Wspaniale sprawdza się też na polskim rynku budowlanym sprzedaż maszyn używanych. Jest to z pewnością dobry sposób na zaoszczędzenie dużych środków, które możemy zainwestować w innym obszarze.