Obligatoryjne wyposażenie auta w Polsce

Obligatoryjne wyposażenie auta w Polsce
Wyposażenie samochodu to czynnik, który ma nie tylko kluczowy wpływ na wygodę poruszania się po drodze, ale też na bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy.
W związku z tym, każdy czterokołowiec zarejestrowany w naszym kraju musi mieć obowiązkowe wyposażenie, które jest nieodzowne w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.

paliwo

Autor: Umbrela Verde
Źródło: http://www.flickr.com
pasy mocujące

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym obligatoryjnym elementem ekwipunku auta będzie gaśnica z homologacją o pojemności nie mniejszej niż 1 kg. Jej zakup to koszta w granicach 50 zł.

Interesują Cię różnego typu fachowe wątki? Zatem idź dalej i przeczytaj nasze następne newsy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Kierowcom, którzy zbagatelizują tę sprawę oraz nie wyposażą swojego wozu w gaśnicę o stosownej pojemności, grozi kara w postaci grzywny do nawet pięciuset złotych. Gaśnica samochodowa powinna posiadać też aktualne badanie techniczne, które ma miejsce raz w roku, aczkolwiek policja nie ma prawa ukarać Was za niedopilnowanie owej czynności.

Autor: RHEINZINK
Trójkąt ostrzegawczy to następny obiekt, który wchodzi w skład obowiązkowego wyposażenia wozu w naszym kraju.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na ten temat – odsyłam do linka (www.ctlgroup.pl/transport/transport-czesci-samochodowych), ponieważ tam są cenne fakty omawiające przedstawiany wątek.

On także musi mieć homologację. W przypadku trójkąta ostrzegawczego karze podlega nie jedynie jego brak, lecz również nienależyte zastosowanie. Mnóstwo osób w swym wozie przewozi też takie przedmioty jak apteczka, kamizelka odblaskowa, zapasowe koło, lewarek, pasy mocujące obiekty przewożone w bagażniku albo linkę holowniczą. Tak naprawdę te akcesoria nie zostały przytoczone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury dotyczącego niezbędnego wyposażenia auta, z tej przyczyny ich brak nie jest karany.

Należy jednak mieć na względzie, że to niebywale istotne przedmioty, które niejednokrotnie dopomogły wielu kierowcom wyjść z zawiłej sytuacji, stąd warto posiadać je w swym pojeździe.