Kto wytwarza części zamienne do wózków widłowych?

Kto wytwarza części zamienne do wózków widłowych?
wózki widłowe to dosyć specyficzne pojazdy, które posiadają jednak dużo wspólnego z tradycyjnymi samochodami. Dla przykładu dużo z nich posiada silniki wyprodukowane przez wiodące przedsiębiorstwa motoryzacyjne.
Przykładowo dużo z nich ma motory wyprodukowane przez wiodące koncerny motoryzacyjne.

Oczywiście oznacza to, że również wiele elementów również jest albo bardzo podobna, albo wręcz identyczna, jak w typowych pojazdach. Niektóre z takich części to tylko trochę mniejsze lub (z uwagi na większe obciążenia) bardziej wytrzymałe odmiany powszechnie stosowanych elementów. Nie inaczej działają łańcuchy do wózków. Mogłyby to być łańcuchy (oceń) rozrządu czy łańcuchy na koła.

Pragnę namówić Cię na dobre www (https://www.pillowplate.pl/). To nowiutka witryna, która posiada wiele interesujących wpisów. Miło będzie również, jeśli napiszesz opinię.

Istnieją jednak również łańcuchy do masztu, zatem takiej części wózka jezdnego, która ma na celu podnoszenie różnego typu ładunków. Istnieją ponadto łańcuchy do pomp hydraulicznych. W sprzedaży można również kupić zestawy łańcuchów do wózków widłowych. Te do podnoszenia masztu mogą posiadać grubość 1 cala oraz układ płytek 6×6. Są sprzedawane w odcinkach po pięciu metrów w cenie ok. 1000 zł.

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Są one wykonane z nieco grubszych materiałów, gdyż w wypadku wózków jezdnych wszystkie tego typu części są narażone na znacznie większe obciążenia. Są ponadto narażane na szybsze zniszczenie. Z tego też powodu najlepsze łańcuchy do wózków widłowych produkuje się z lepszych jakościowo rodzajów metali, gdyż poddaje się je dodatkowemu procesowi utwardzania. Do lekkich zastosowań wykorzystywane są łańcuchy kwadratowe.

Przy kupowaniu takiego elementu należy zwrócić uwagę na kod produktu. Poza tym łańcuch musi mieć stosowny atest, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika danego wózka.