Poważne działania w ogrodzie – co się przyda?

Poważne działania w ogrodzie – co się przyda?
Przygotowanie ogrodu do kolejnego sezonu zwykle oznacza prace na wielu etapach. Bardzo często trzeba rozpocząć od przekopania gleby. Podczas przygotowania gleby do wysiewu roślin, możemy mieć trudności ze zrobieniem otworów odpowiedniej szerokości.

więcej u nas

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Przyczyny tych kłopotów mogą być bardzo dziwne — skamieniała ziemi albo korzenie umiejscowione głęboko pod warstwą ziemi. W takich sytuacjach może okazać się, że musimy sięgnąć po dobre sprzęty, które bardzo upraszczają i przyspieszają ogrodowe zmagania. Tu przydatny może być sięgający głębokich warstw świder glebowy.

Obsługiwany przez jedną osobę świder glebowy (na naszej stronie), chociaż może jego nazwa brzmi poważnie, nie jest wyspecjalizowanym sprzętem. Jeśli jest to świder spalinowy, posiada system antywibracyjny, dużą poduszkę amortyzującą i hamulec wiertła (gdyby wiertło natrafiło na kamień lub twardy konar). Ponadto jest stosunkowo lekki i poręczny i gwarantuje dużo szybszą i owocniejszą pracę, ale wymaga zwiększonych nakładów finansowych, gdyż należy uzupełniać w nich paliwo i olej.

Ten tekst wydaje się być interesujący? Masz ochotę na kolejne posty? Zatem nie zwlekaj i klikaj tartan w podany link.

Możemy używać również świdra ręcznego, który działa tylko za pomocą siły naszych mięśni i nie ma potrzeby podłączania do prądu, więc jego zupełny koszt to koszt zakupu. Z pewnością sprawdzi się on przy robieniu mniejszych otworów, właśnie pod sadzonki, krzewy i drzewka. Świder występuje też w wariancie dwuosobowym i jest przeznaczony do prac w trudniejszych warunkach, przykładowo – przy robieniu miejsc na drzewa, ale również niekoniecznie do prac w samym ogródku. Możemy go zastosować na bardzo wiele sposobów i zrobić z niego użytek przy planowaniu wolnej przestrzeni, na przykład przygotowując otwory pod słupki, płotki, parasol ogrodowy albo pergolę.

Jeżeli wiemy, jaki model nas interesuje, możemy poszukać go w internecie, podobnie jak kosiarkę albo ząb sprężynowy. Ich specyfikacje są często dość obszerne, abyśmy mogli upewnić się, że właśnie o ten egzemplarz nam chodzi. W sieci pojawiają się również maszyny używane, ale jeżeli będziemy się na takie decydować, zwróćmy uwagę na to, aby były całkiem sprawne, a nie przechodzone. Ponieważ jest to typ maszyn rolniczych stosunkowo rzadko używany, można umówić się z sąsiadami lub [alufinish] rodziną i zakupić go na spółę. Ceny modeli używanych są bardzo korzystne, ale kupno nowego świdra glebowego daje nam też kartę gwarancyjną producenta i serwisowanie sprzętu w razie potrzeb.

Takie narzędzie, jak podkaszarka, świder albo ząb sprężynowy, zdają egzamin podczas prac w ogrodzie. Choć nie są używane codziennie, ich kupno zwraca się w postaci pięknego, zadbanego ogrodu.