Czym się charakteryzują tak popularne obecnie opakowania tekturowe.

Czym się charakteryzują tak popularne obecnie opakowania tekturowe.
Papier i tektura są niezwykle powszechne, zarówno przy małych pudełkach jednostkowych, jak i przy opakowaniach zbiorczych. Mają one szereg zalet, dzięki czemu stanowią doskonałą alternatywę dla plastików i folii.

kombajn

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim są one na tyle wytrzymałe, że doskonale zabezpieczają produkty podczas magazynowania i transportu.

Interesujący tekst? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, ponieważ w witrynie utrzymanie ruchu na czym polega, którą tu znajdziesz, również jest coś ciekawego.

Mimo że papier kojarzy się z tym, że jest dość delikatny, to na opakowania tekturowe wykorzystuje się jego odpowiednie odmiany, które naprawdę dużo mogą wytrzymać Przeważnie stosowana jest w tym celu wzmocniona tektura, posiadająca odpowiednią strukturę przestrzenną, zapewniającą z jednej strony mały ciężar a z drugiej odpowiednią wytrzymałość. Tektura falista jest produkowana w różnych odmianach, dzięki czemu wykonywać z niej można zarówno nieduże pudełka, jak również duże kartony.

Źródło: pixabay.com
Dużym okazem tekturowych opakowań jest ich lekkość i możliwości wygodnego składowania. Dzięki temu można ich większą ilość magazynować w niewielkim pomieszczeniu, a jeśli będzie taka potrzeba złożyć w większe pudełko. Da się też na nich w łatwy i tani sposób wykonać rozmaite nadruki, dzięki czemu takie opakowania będą znacznie bardziej estetyczne Bez wątpienia zaletą tektury jest też cena, a także to, że jest on bardzo przyjazny dla środowiska, w przeciwieństwie na przykład do plastików.

Lecz tektura ma także pewne wady, o jakich trzeba pamiętać podczas jej stosowania.

Opracowane przez nas wpisy zaintrygowały Cię tak mocno, że czujesz chęć na kolejne. Nakłaniamy więc do świeżej witryny – po prostu kliknij stronę (http://www.inter-bis.pl/pily-tasmowe-do-lamel).

Po pierwsze jest łatwopalna, więc należy uważać z nią przy ogniu, a poza tym szybko wchłania wilgoć, więc nie będzie się nadawać do używania na zewnątrz.