Czy jest korzystniej wynająć naczepę, wziąć w leasing czy kupić na kredyt?

Czy jest korzystniej wynająć naczepę, wziąć w leasing czy kupić na kredyt?
Transport i logistyka są jednymi z istotnych płaszczyzn działania niejednej działalności gospodarczej. Nie wystarczy wszakże jedynie wyprodukować konkretnego produktu, trzeba go jeszcze dowieść pod wskazane miejsce. I trzeba to uczynić na czas, bo w przeciwnym wypadku firma nie wywiąże się z warunków umowy. Konsekwencje będą nie tylko finansowe, takie jak: kary zawarte w kontrakcie czy utrata stałego klienta. Przedsiębiorstwo może oprócz pieniędzy stracić coś o wiele bardziej wartościowego: zaufanie klientów i dobrą reputację na rynku.

chłodnia

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest przecież tajemnicą, że najlepsi kontrahenci to ci, którzy trafili do danej firmy z polecenia. A nikt nie poleci firmy, która nie jest w stanie dowieść warunków kontraktu. Dlatego dbanie o terminowy transport jest kluczowym aspektem tworzenia dobrego wizerunku.
W czasach zapaści gospodarczej każdy biznes szuka oszczędności. Jeśli myśli się o nabyciu czy wzięciu w leasing naczepy, to warto, by to była nowa naczepa.

Może więc warto pomyśleć nad tym, co określamy terminem wynajem plandek. Nowy sprzęt dobrej jakości da więcej oszczędności, niż kupno ciężarówki czy naczepy coil mulda, które będą używane i awaryjne. Ciągłe awarie, jak to zostało już wypisane powyżej, mogą być powodem dużych strat pieniężnych. Czy jednak warto brać kredyt przy teraźniejszej sytuacji w sektorze kredytowym? Na chwilę teraźniejszą nie jest łatwo taki kredyt uzyskać, bo banki boją się bankructwa danej firmy. A jeśli uda się otrzymać taki kredyt, to niekoniecznie

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

biznes podoła jego spłacie.

Wypożyczalnia naczep znanych marekwłaściwie ma we własnej ofercie różnorakie naczepy. Wynajmując nie ponosi się tak wielkiego ryzyka i takich kosztów, jak w przypadku zakupu na kredyt (sprawdź na kontakt. Oprócz tego posiada się obsługę serwisową, stały nadzór techniczny i doradczy. Naczepy powinny mieć Certyfikat Celny, ubezpieczenie i aktualne badanie techniczne. Komu opłaca się wynajęcie naczepy? Przede wszystkim tym interesom, które posiadają zapotrzebowanie na dość krótki okres. Czasem tylko do wykonania pojedynczego przewozu. Ale nie tylko wtedy ma on uzasadnienie, bo zadłużanie kredytowe powinno być zawsze ostatecznym rozwiązaniem, z uwagi na wielkość rat kredytu.