Czy wiesz, że pakowanie różnych materiałów można znacznie skrócić. Wszystko dzięki właściwym maszynom pakującym

Czy wiesz, że pakowanie różnych materiałów można znacznie skrócić. Wszystko dzięki właściwym maszynom pakującym
Owijarki do palet przeznaczone są do maszynowego zawijania folią tak zwanych stretch towarów które składujemy na paletach. Szczególnie polecane są w takich punktach, gdzie wymaga się uzyskania sporej wydajności przy jednoczesnych niskich nakładach pracy i finansowych w procesie pakowania. Tego typu miejsca to na pewno więc centra dystrybucyjne, hurtownie czy zakłady produkcyjne. Idealnie się także sprawdzą w każdej firmie, w której pakowanie towarów jest częste.

owijarka

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
Zastosowanie w całym procesie pakowania oferowanych na rynku owijarek do palet zapewnia zdobycie sporych oszczędności dzięki różnorodnym pozytywom. Przede wszystkim zacznijmy od tego, iż można mocno zmniejszyć koszty zużycia folii. Dlaczego? Owijarki są wyposażone w funkcję rozciągu folii, która umożliwia zminimalizowanie użycia folii w odniesieniu do owijania ręcznego. Następną zaletą jest zwiększenie wydajności procesu pakowania.

Kiedy już przeczytasz ten tekst, to zerknij również na podobne serwisy (https://fmk.pl/), które mają nie mniej interesujące dane – one bardzo Cię pochłoną.

Dzięki temu, iż jest możliwość ustawienia maszynowego dla konkretnych parametrów, co powoduje że dużą prędkość obrotową talerza owijarki – Dzięki temu owijanie maszynowe trwa na pewno krócej niż owijanie tradycyjne. To również sprawia, iż pracownik podczas foliowania może być zajęty innymi zadaniami, przykładowo przygotowaniem, albo dostarczeniem następnej palety.

Istotną sprawą jest też powtarzalność pakowania. To dlatego, że, owijanie owijarką gwarantuje utrzymywanie identycznego sposobu pakowania dla charakterystycznego rodzaju ładunków. Taka powtarzalność raz

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com

opracowanego i konkretnego sposobu pakowania umożliwia bezpieczne składowanie i transport towarów. Ostatnią ważną cechą jest stabilność ładunku. Owijarka za pomocą regulacji pozwala na dostosowanie sposobu owinięcia nawet do dosyć różnych ładunków w sposób jak najbardziej pewny i gwarantujące stabilność ładunku na palecie. To zdecydowanie gwarantuje uniknięcie ewentualnych uszkodzeń ładunków.

Korzystnie także wspomnieć o maszynach pakujących typu Flowpack.

Jeśli ta tematyka jest według Ciebie na tyle ważna, że pragniesz zgłębić ją też od innej strony, więc potrzebne Ci analogiczne dane, to więcej znajdziesz w treści (https://www.arapneumatik.pl/k-12-przepustnice-klapowe-klapy-armatury-przemyslowej).

Nadaje się perfekcyjnie do pakowania produktów o standardowych, regularnych kształtach. W zależności od rodzaju produktu jesteśmy w stanie wybrać rozwiązania z górnym lub dolnym podawaniem folii. W zależności od wymagań oferowane flowpacki mogą być wyposażone przykładowo w automatyczny podajnik produktu albo dozownik gazu spożywczego APW. Może również posiadać etykieciarkę a także datownik do nanoszenia daty.