Podstawowe informacje o imporcie z Chin, jak w odpowiedni sposób zorganizować transport zakupionych towarów.

Podstawowe informacje o imporcie z Chin, jak w odpowiedni sposób zorganizować transport zakupionych towarów.
W dobie międzynarodowego handlu tak naprawdę nie ma większego znaczenia, gdzie dokona się zakupu swoich towarów. Po całym świecie pływają w każdą stronę statki, jakimi dostarczyć można towar z dowolnego zakątka, o ile oczywiście będzie się to opłacało. Jednym z najbardziej popularnych miejsc, z jakich kupuje się różne towary, są Chiny, uważane przez niejednego za światową fabrykę wszystkich dóbr. Rzeczywiście w ostatnim czasie kraj ten bardzo intensywnie pracował na taki wizerunek.

chiny

Źródło: pixabay.com

Niskie koszty produkcji, zwiększająca się jakość i sprawny transport sprawiły, że w kraju tym zakupy robi połowa świata. Co więcej, zwiększająca się ilość dużych i małych przedsiębiorców przenosi produkcję do Azji, jest to dla nich dużo bardziej opłacalne niż utrzymywanie jej u siebie w kraju. Tak naprawdę towary sprowadzać może z tego kraju każdy, kto tylko będzie chciał i ma na to możliwość. Aktualnie dzięki wykorzystaniu internetu i nowoczesnym portalom biznesowym nawet nie trzeba się wybierać do tamtejszych producentów, wszystko da się załatwić elektronicznie.

Jeżeli zaintrygował Cię prezentowany artykuł, wejdź też na taki serwis, gdyż jest w tym miejscu podobny świetny serwis – on również jest godny uwagi.

Planując import produktów z Chin do Polski trzeba pamiętać o tym, że cena kupna partii towaru to jedynie niewielka część koniecznych kosztów, jakie będzie trzeba ponieść w całym zakupie. Mając na uwadze odległość duże znaczenie na ogólne koszty będzie też miała wysyłka z chin (więcej informacji), a także wszelakie podatki i cła, jakie trzeba będzie zapłacić już u nas w kraju. Najwięcej towarów jest sprowadzanych w kontenerach drogą morską.

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie port na terenie Gdańska może obsługiwać bezpośrednie trasy z największymi portami w Azji, a kontenery, jakie do niego dopłynęły są później transportowane do klientów. Odbywać się to może albo kolejnymi statkami, albo ciężarówkami i pociągami. Składając zamówienie trzeba pamiętać, że transport z chin do Polski chwilę musi potrwać, statki pływają z pewną prędkością i nie da się ich przyspieszyć – czytaj więcej. Jeżeli komuś zależeć będzie na czasie, a zakup nie będzie duży, to opcją może także być transport (przejdź do strony przyczepa gastronomiczna) drogą lotniczą, chociaż w takiej sytuacji trzeba się jednak liczyć z wyższymi kosztami.