Z jakiego powodu diagnostyka maszyn wirujących jest tak ważna?

Z jakiego powodu diagnostyka maszyn wirujących jest tak ważna?
Specjalistyczne techniki diagnostyczne z powodzeniem stosowane w Polsce rozwijają się niezwykle prędko. Dzięki temu stopniowo zauważalny jest dostęp do najnowocześniejszych oraz lepszych technologii diagnozy.

W przemyśle stosuje się najróżniejsze metody diagnostyczne, które jeszcze jakiś czas temu były całkowicie nie do osiągnięcia dla działów utrzymywania ruchu. Teraz przemysłowe systemy diagnostyczne rozwijane są nie jedynie z zakresu proponowanych urządzeń, jednak też w sferze informatycznej.

Nowoczesna diagnostyka drganiowa w Grupie Partner Serwis jest nadzwyczaj popularną metodą. Ma na celu profesjonalne i bardzo szczegółowe diagnozowanie stanu łożysk. To pozwala na w stu procentach dokonywanie okresowych lub ciągłych pomiarów szerokopasmowych poziomów drgań. W czasie takiego pomiaru są poddawane szczegółowej analizie rozmaite modyfikacje poziomu drgań w szerszych pasmach częstotliwości: od 0,5, 2 lub 10 Hz do 10 kHz. Ważną rolę odgrywa tu jednak dobór odpowiedniego oprogramowania, które bezsprzecznie ułatwia interpretowanie wszelkich danych.

Diagnostyka wibroakustyczna – co jest szczególnie istotne w tym procesie?

Diagnostyka wibroakustyczna określana też jako wibroakustyka przede wszystkim wykorzystuje pomiary procesów drganiowych i akustycznych. Celem jest wskazanie finalnej oceny generalnego stanu technicznego aktualnych maszyn i równocześnie prognozy ich zachowań. Każda z maszyn podlega określonym drganiom wówczas, kiedy się ją eksploatuje. Generuje też sygnały akustyczne, jakie są profesjonalnie mierzone przez dany sprzęt. Ten rodzaj diagnostyki pozwala na szczegółowy pomiar rozmaitych wartości drgań i dźwięków, natomiast następnie zestawienie ich z wzorcowymi wartościami… www.grupapartner.pl.

Profesjonaliści mogą dzięki temu określić wszelkie odchylenia od pożądanego stanu. To będzie jeden z pierwszych kroków, które zapewnią podjęcie dalszych, w stu procentach odpowiednich decyzji eksploatacyjnych. Drgania wytwarzane są w istocie przez każdą z części maszyny, jaka pracuje. Ich analiza w znacznym stopniu poprawia działanie sprzętu.