Testy A/B a badania penetracyjne w kontekście jakości

Testy A/B a badania penetracyjne w kontekście jakości
Badania jakości w chwili obecnej są rzeczą codzienną. Auta, kosmetyki i wiele różnych rzeczy codzienne przechodzą setki testów związanym z nakreśleniem ich jakości.

badania penetracyjne

Autor: Roger Blackwell
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie z kolei testom nazywanym A/B poddawane są różne wersje stron online.
pudełko

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF

Jedną z możliwych metod prowadzenia kontroli jakościowej są testy porównawcze. Można znaleźć wielorakie definicje testów porównawczych, jednak jest to metoda naukowa. Ma ona związek z kontrolowanymi albo losowymi eksperymentami. Przeprowadza ją z reguły osoba o obiektywnej ocenie. Testy porównawcze to inaczej mówiąc porównywanie minimum dwóch podobnych spraw – między innymi – modeli aut, www.tuv.com/pl/poland/uslugi/badania_wyrobow/kontrola_certyfikacja/testy_konsumenckie_porownawcze/testy-konsumenckie-porownawcze.html. Co ważniejsze, każdy test zależy od poddawanych im przedmiotów. Z tego też powodu, zależnie od kwestii, różne są ich główne zadania. Test A/B z kolei polega głównie na porównaniu dwóch wersji stron online. Głównym jego obowiązkiem jest wybranie najlepszej wersji, która będzie w stanie spełniać podane zadania. Za pomocą testów porównawczych można szybko i łatwo podjąć decyzję.
Badania penetracyjne posiadają różne metody. Są to jednak najstarsze testy w kategorii nieniszczących materiałów metalowych oraz niemetalowych. Ich najważniejszym zadaniem jest odkrycie defektów i uszkodzeń powierzchniowych, na przykład pęknięć, porowatości, nieszczelności czy rozwarstwienia.

Dodatkowo, przy użyciu badań penetracyjnych można testować między innymi materiały ferromagnetyczne, których nie można zbadać metodą magnetyczną -> ciekawy artykuł. Wszystko jednak jest uzależnione od warunków temperatury oraz czułości testu, która wcześniej jest zakładana. Stosuje się je zazwyczaj w przemyśle.