Handel z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy

Handel z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy
Nasza sytuacja gospodarcza, pomimo światowego kryzysu, trzyma się wyjątkowo dobrze. Zakładamy dużo małych i średnich przedsiębiorstw. Polacy wzięli nareszcie los w swoje, sprytne ręce i mimo ogromnego ryzyka, robią udane biznesy. Bycie własnym kierownikiem to o wiele korzystniejsza opcja, niż nieustanne wysłuchiwanie poleceń w korporacji. Nawet pierwsze gorsze miesiące, gdy działalność nieśmiało rozwija skrzydła, nie odbierają bojowego nastawienia naszych rodaków.

Wiele nowo powstałych przedsiębiorstw nastawia się na współpracę handlową z naszymi wschodnimi sąsiadami. Mogłoby się wydawać, że przez wzgląd na historię i politykę, nasze stosunki biznesowe ze słowiańskimi braćmi będzie kuleć. Nic bardziej mylnego! W końcu jeszcze w czasach poprzedniego ustroju handel pomiędzy Polakami, a Rosjanami kwitł. Mnóstwo naszych produktów, na przykład meble, były w Związku Radzieckim luksusem, a zwrot „polski” stał się wyznacznikiem najwyższej klasy. Dzisiaj może polskie wyroby nie cieszą się już tak wielką popularnością, ale wciąż są chętnie wybierane przez naszych rosyjskich sąsiadów.

Tak bliskie stosunki handlowe powodują, że burzliwie rozwijają się w Polsce przedsiębiorstwa logistyczne, które obsługują także tereny na Wschodzie. Spedycja międzynarodowa  stała się na dzień dzisiejszy bardzo opłacalna. Współpraca z naszymi wschodnimi sąsiadami działa w dwie strony, stad też ciężarówki nigdy nie jadą z powrotem puste Trzeba tylko zarejestrować się na dobrej giełdzie transportowej, na której bez trudu odnajdziemy pasujący nam transport z krajów byłego Związku Radzieckiego do Polski.

Takie zapotrzebowanie na transport towarów za naszą wschodnią granicę sprawia, że firmy logistyczne poszerzają swój zakres usług. Wiąże się to rzecz jasna z dodatkowymi wpływami, które potem można przeznaczyć na nowocześniejszą flotę. Warto także ciągle szkolić pracowników.Niezależnie od mapy politycznej w tej części Europy, relacje biznesowe między Polską, a naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy nie ustaną. Niesłychanie ciężko jest rozerwać więzy braterskiej krwi i całe wieki wspólnej historii oraz kultury.