Działanie w transporcie i spedycji nie jest proste!

Działanie w transporcie i spedycji nie jest proste!
Transport oraz spedycja są bądź co bądź wielce skomplikowanymi dziedzinami gospodarki. Świeżak, który myśli, że dostanie dotację z UE lub pojedzie na jakiś czas do Belgii, Austrii, Skandynawii albo Wielkiej Brytanii, a po pewnym odstępie czasu będzie mógł kilkadziesiąt tysięcy zainwestować, aby potem zarabiać znaczne pieniądze, w sumie nie może się bardziej mylić!

Aby mieć okazję wykonywać usługi dot. transportu i spedycji trzeba mieć znaczny kapitał i dużo doświadczenia. Choć jeśli ktoś jest młodzieńcem, a do tego nie myśli o tym, aby się poddawać – niech próbuje. Ciężko nie dojść do wniosków, że tylko dzieci zamożnych rodziców, no najzwyczajniej spadkobiercy firm, nie zaczynali własnej przygody z interesami od zera. W takim razie trochę porad dla wszystkich pragnących odnieść chociażby niewielki sukces w transporcie. Od czego zacząć podbijanie rynków?
Pewnie od zakupu porządnego samochodu, dzięki to któremu zdołamy sporo zrobić. Trudno prowadzi się przedsiębiorstwo transportowe bez dobrego samochodu. Choć wiadoma sytuacja: perfekcyjna spedycja to taka, która może zagwarantować swoim klientom znaczną liczbę taboru. Klienci nie bardzo lubią czekać, a zresztą kiedy w grę wchodzi choćby transport produktów mięsnych albo mleka, ciężko czekać długo na transport. No tak to już jest. Czyli najważniejszy krok: gdy nie chcemy wpaść w pułapkę, wymagane są auta. Na samym starciu wielce zalecany jest leasing. Nierzadko oferty firm leasingowych są naprawdę fajne.OK powinni być również nasi kierowcy – solidni kierowcy to podstawa wszystkich biznesów transportowych. Bo gdyby kierowcy byli mocno słabi, no może tylko przeciętni, pewnie klienci nie byliby zadowoleni z ich chociażby terminowości czy stanu towarów. Może dwa miesiące temu było dosyć głośno o kierowcach z Azji, którzy jeździli tirami po Skandynawii.

Skutek? Ich szefowie stracili wiele zleceń: wyłącznie z tego powodu, że zatrudnili słabych kierowców. Cóż, już na początku zostało napisane, iż akurat transport i spedycja to branże, gdzie o dosłownie wszystko trzeba się martwić. Zdecydowanie nic w tym łatwego.