Ciekawe informacje o polskim transporcie

Ciekawe informacje o polskim transporcie

Cóż interesującego można w sumie rzec odnośnie transportu w naszym kraju? Generalnie nadal powinniśmy skrycie zazdrościć Niemcom czy Anglikom, lecz na całe szczęście poszczególne branże związane z transportem całkiem dobrze idą do przodu. Może za jakiś czas to Niemcy nam będą zazdrościć fantastycznych krajówek, autostrad albo kolei? Zapewne to utopia – tak czy siak najbardziej znaczące jest to by najzwyczajniej iść do przodu. Wysoce możliwe, że za jakiś czas wreszcie nawet mocno narzekająca na wszystko część polskiego społeczeństwa będzie usatysfakcjonowana.

Z pewnością niesamowicie cieszy szybki rozwój PolskiegoBusa – tzn. firma pochodzi ze Szkocji, lecz nazwa całkiem fajna. Można śmiało powiedzieć, iż PolskiBus to teraz najlepszy przewoźnik. Naturalnie nie należy uważać, że prywatni przewoźnicy są kierowani przez geniuszy, dzięki właśnie czemu w odróżnieniu do typowo państwowych firm są w stanie zarabiać. Przecież nadal spora część polskich tras i tak nie może na siebie sensownie zarobić. Trudno sądzić, iż tego typu przedsiębiorstwa zarobiłyby na typowo gminnych trasach.

Chociaż i tak autobusowe przewozy w 2013 roku doskonale się rozwinęły – trzeba mieć w takim razie nadzieję, że Polski Bus będzie ciągle się rozwijać. PolskiBus sprawił, że polskie koleje nieco straciły. A więc jeśli z powiedzmy Łodzi do Szczecina jedzie więcej osób fajnymi autobusami, nie powinno zdziwić, iż koleje sporo tracą na znaczeniu. A zresztą ostatnio było dużo remontów, zatem pasażerowie byli bardzo często trochę zirytowani bardzo długimi godzinami spędzonymi w pociągach.

Jednakże to się niedługo zmieni – w końcu polskie koleje dostały z UE znaczącą ilość pieniędzy na różnego rodzaju inwestycje. A więc można powiedzieć, iż gorzej na polskich torach raczej nie będzie. Na sam koniec trzeba nieco opisać transport samochodowy. Cieszy to, że w dużym stopniu zmalała liczba wypadków, zwłaszcza jest mniej śmierci na drogach. Zapewne najważniejszą przyczyną sporej poprawy bezpieczeństwa na drogach jest jakby nie patrzeć duża poprawa jakości dróg. Jeżeli drogi są lepsze, powstają bezpieczniejsze autostrady, to z pewnością jest dużo bezpieczniej. Choć tak czy siak jest wiele do nadrobienia.