Co warto wiedzieć na temat polskiej branży transportowej?

Co warto wiedzieć na temat polskiej branży transportowej?

W naszym kraju prowadzi działalność bardzo dużo firm świadczących usługi transportowe. Najbardziej znaczące powody bardzo dużej popularności akurat tej dziedziny? Cóż, faktycznie PKB naszego kraju zależy w dużej części od tego jak sprawuje się branża transportowa. Ciężko się dziwić, przecież bardzo często nasi kierowcy są najlepsi. Jednakże przede wszystkim rozchodzi się o korzystne położenie naszego pięknego kraju. Niegdyś na tym cierpieliśmy, bo Niemcy oraz Rosja są tymi krajami, z którymi ogólnie nie jesteśmy w przyjaźni, lecz na szczęście dzisiaj jest inaczej. Dużo zarabiamy właśnie na tym, iż jesteśmy położeni na wielce istotnym szlaku transportowym.

Można tak naprawdę powiedzieć, że w bardzo dużym błędzie są różnego rodzaju zagraniczne przedsiębiorstwa, które tak jakby obawiają się inwestować w polskie przedsiębiorstwa transportowe. Całkowicie pozbawione zdrowego rozsądku myślenie, które na szczęście szybko odchodzi do lamusa. Miejmy to na uwadze!

Z pewnością usługi transportowe w naszym kraju mają o tyle dobrze, że najzwyczajniej w świecie rodzimy kierowca bierze na rękę sporo mniej, aniżeli Szwed, Szwajcar albo Francuz. Chociaż tak czy siak zawodowi kierowcy źle nie zarabiają. Choć nie zjeżdżają po pracy do własnego domu, zatem to praca, która zasadniczo trochę jakby tak wyniszczała. Ciężko założyć radosną rodzinę, jeżeli przebywa się nieustannie w ciężarówce…

Kilka dni temu w Sieci było słychać o jakiejś łotewskiej firmie, która zatrudniała driverów z Filipin. Wynik? Cóż, firma ma wielkie kłopoty, bo choć pracownicy z Filipin słyną z umiłowania do trudnej pracy, niewątpliwie nie są leniami, to jednak jeżdżąc po szczególnie norweskich drogach w zupełności nie radzili sobie. To wiele pokazuje – przecież nasi kierowcy, to naturalnie generalizacja, we wszystkich przypadkach potrafią sobie poradzić. Cóż, stare powiedzenie mówi, że Polak potrafi.

A więc jeśli ktoś myśli, iż przewozy wewnątrz kraju, ale także transport międzynarodowy – wszystko z naszego punktu widzenia, po prostu nie będą w dalszym ciągu bardzo szybko się rozwijały, to jest w bardzo dużym błędzie. No tak się przynajmniej może wydawać. Zatem dbajmy o to, aby branża transportowa, która w końcu generuje w naszym kraju ponad milion miejsc zatrudnienia, nadal błyskawicznie się rozwijała. Przecież pewnie wszystkim nam zależy na porządnym stanie polskiej ekonomii.