Spedycja i transport

Spedycja i transport

Transport ciężarowy bez dwóch zdań odgrywa niesamowicie ważną rolę. Zwłaszcza w Polsce. Jesteśmy atrakcyjnie umiejscowieni, więc nie może dziwić, że polskimi drogami jeździ wielka liczba samochodów ciężarowych. Moim skromnym zdaniem to bardzo dobrze, ponieważ niejako wszyscy możemy na tym zarobić. Chociaż naturalnie należy zainwestować grube miliardy w różnego rodzaju udogodnienia samochodowe, mowa tutaj o autostradach i drogach ekspresowych. Niby jest coraz lepiej, ale w dalszym ciągu nie jest kolorowo. Realia naszego kraju.

Bez dwóch zdań spedycja, transport to ważna część polskiej ekonomii – chcę zachęcać do tego, aby wspierać krajowe przedsiębiorstwa transportowe, bo pomagamy automatycznie samym sobie. Chciałbym także wspomnieć, iż tak naprawdę kierowcy ciężarówek mają niezłą pracę. Jeżeli akceptują spędzenie znaczącej części swojego życia w ciężarówce, daleko od rodziny. Zarobki przeciętnego kierowcy zawodowego są relatywnie korzystne, a przynajmniej w porównaniu do choćby pracy w fabryce. Mój wujek jeździ ciężarówkami od dłuższego czasu – nie narzeka.

Chciałbym jednak przestrzec, że choć praca kierowcy samochodów ciężarowych jest całkiem niezła, to nikt nie powiedział, iż jest wskazana dla definitywnie każdego człowieka. Znam tego człowieka, który wpompował w prawo jazdy duże pieniądze. Jednak po krótkim czasie zrezygnował z kariery. Przede wszystkim z tego powodu, że nie potrafił żyć samotnie. No cóż, wcale nie jest powiedziane, iż transport ciężarowy jest dla każdego. W końcu i tak trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Pamiętaj o tym.

A więc jak widać, choć są naturalnie bardziej znaczące dziedziny gospodarki, aniżeli transport i spedycja, to w żadnym razie nie powinniśmy zmniejszać ich rangi. Definitywnie każdy to powinien wiedzieć. Należy również nadmienić, iż w zasadzie ze wszech miar ważne jest to by poszukując firm transportowych zwrócić uwagę na zagadnienia ekologiczne. Czyli fakty są takie, że z całą pewnością przydałoby się wesprzeć te firmy, które zdrowo podchodzą do wszelkich kwestii dot. przestrzegania europejskich norm środowiskowych. Miej to na uwadze.