Spedycja morska, powietrzna oraz lądowa w 2014 roku

Spedycja morska, powietrzna oraz lądowa w 2014 roku

Obecny rok, na szczęście się skończył, to był na pewno trudny rok dla naszej gospodarki. Choć na szczęście nie ma mowy o kryzysie, przecież ciągle wzrasta dla nas stopień PKB, to jednakże w żadnym razie nie można mówić, że jest pięknie. Także w spedycji nietrudno dostrzec regres. Zapewne to się za jakiś czas nareszcie poprawi – w końcu spedycja jest ze wszech miar istotną częścią gospodarki. Bardzo często firmy zajmujące się spedycją dają zatrudnienie wielu ludziom. W sumie położenie Polski jest niemalże stworzone pod tę branżę.

Jednak czy jest tak naprawdę jakikolwiek sens ciągle uskarżać się na obecną sytuację w spedycji? Możemy napisać i przeczytać setki tekstów przedstawiających minusy polskiej spedycji, ale może popatrzmy nieco bardziej optymistycznym okiem na rok 2014? A prawda jest taka, że nadal krajowa spedycja jakoś się rozwija. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na choćby Łódź oraz okolice. Lecz również Gliwice. Te miejsca łączy to, że są doskonale skomunikowane z całą resztą Polski, Europy, zasadniczo całego świata.

W dalszym ciągu dużo brakuje, drogi nie są do końca wybudowane, ale błyskawiczny rozwój polskiej infrastruktury sprawia, że w sumie możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość. Z całą pewnością ogromnym kłopotem są ciągle skaczące ceny benzyny. Ciężko zaplanować wydatki związane z prowadzeniem firmy. No dobrze, ale warto również napisać trochę o transporcie kolejowym. W naszym kraju rządzi na rynku oczywiście Cargo. W zasadzie owa firma po sprywatyzowaniu nareszcie wyszła na prostą – w sumie można śmiało powiedzieć, że to nasza duma.

Należy również pamiętać, iż choć w zasadzie morze nie odgrywa wielkiej roli w Polsce, w końcu nie czerpiemy jak przykładowo Norwegia wielkiej kasy z rybołówstwa i ropy naftowej, to jednakowoż na pewno spedycja morska również jest czymś bardzo ważnym. W szczególności mowa o Gdańsku. Niewątpliwie musimy doceniać rangę spedycji morskiej, ponieważ historia naszego kraju dobitnie pokazuje, że dostęp do Bałtyku jest podstawową wartością. A więc bardzo krótko podsumowując temat spedycji w 2014 roku: będzie sporo lepiej, aniżeli w tym roku. To coś pewnego!